EZÉRT A LÁTVÁNYÉRT ÉRDEMES FELSÉTÁLNI IDE, A KISERDŐBE
Tihanyban, a félsziget központi részén, a Külső-tó és a Belső-tó között van egy egykori vulkáni kráterperem, egyfajta "emelkedős dombocska". A neve ennek a területnek Kiserdő, és elképesztően szép, egyedi panorámát nyújt a Balaton és a természet szerelmeseinek. A javasolt útvonalat zöld piktogrammal jelzik, az út két óra könnyű sétával megtehető, tehát vállalható családosoknak, kirándulni szerető nagymamák-nagypapák baráti társaságának is akár.
Félre a szavakkal, adjunk teret az élménynek, haladjunk fel a nagydombra, miközben szívjuk magunkba a látványt, hagyjuk, hadd járjon át a flow, miközben letekintünk a Külső-tóra, letekintünk a növényekre, a sziklákra, a Balatonra, a Belső-tóra, a tihanyi szőlőtőkékre, nna szóval.. tekints ki magadból és szívd be velünk a természetet:
A BALATONAKARATTYAI NAPLEMENTE, CSODÁLATOS KILÁTÁSSAL
Balatonakarattyán kilátó-építés nélküli magasparti kilátóponton, 50-60 méter magasan legyez a szél. Nem lehet betelni.. Töltődsz.. Csodálatos, másodpercenként változó Pan („minden”) – horama („látvány”). Nézd a fotóba klikkelve:
NAPLEMENTE A TIHANYI APÁTSÁG OLDALÁBÓL
A Tihanyi Apátság oldalából a naplemente tengerkék vízlátványt hoz nekünk.. Talán, mert a nap a Tihanyi-félsziget mögött megy le, így nem húz aranyhidat a Balatonra. De ez a tengerkék víz, és az impresszív ég, nem találni szavakat..! Tihany most épp ilyen naplementét ad nekünk. És kilátást.. Gyönyörű..
TUDTAD, HOGY A SZENT-GYÖRGY HEGYRŐL NEM CSAK A KILÁTÁS CSODÁLATOS, HANEM ITT TALÁLHATÓ AZ EGYIK LEGÉPEBBEN FENNMARADT BALATON-FELVIDÉKI SZAKRÁLIS EMLÉK..?
A Balaton-felvidéki Szent György-hegy Lengyel-kápolnája és az azt körbevevő varázslatos természeti aura nem véletlenül lett manapság a kirándulók egyik kedvenc célállomása. Előtted a Balaton, a szigligeti vár, szőlőmezők, mögötted a Szent György-hegy bazaltorgonái..
No de tudtad-e, hogy a Lengyel-kápolna a Balaton-felvidék szobrokban leggazdagabb épített öröksége..? És azt tudtad-e, hogy a kápolna belbecse is egyedülálló..?
Ebben az albumban a csoda-kilátás mellett megmutatjuk a Lengyel-kápolnát is, kívülről, és egyedi módon belülről is (nagyon ritkán van nyitva):
„AZ ÉLET SZÍNBEN - FORMÁBAN - HANGBAN ÉL, A TÁJNAK HANGJA A CSEND." - VÁRHEGYI KILÁTÓ, FONYÓD
„Az élet színben – formában – hangban él, a tájnak hangja a csend.” - mondja Egry József, a „Balaton festője”, aki a szemközti Badacsony jobb lábánál található Badacsonytomajban élt feleségével. Itt, a déli parton, a fonyódi Várhegy kilátó felé vezető madárcsicsergős, erdős szakaszon végigsétálva, és a természetbe beleivódó faanyagból és kőből készített kilátót megtekintve egyértelműen azonosulunk Egry József szavaival.
A kilátó a Várhegy 231 méter magas csúcsán található. Négyszintes, első szintje 3 méter magasan, míg a negyedik szintje 14 méter magasságban van. A kilátó relatív friss, ropogós, 2012-es, és nagyszerű, hogy elkészült, mert így a hegytetőre, valamint a kilátóra felmászva igen sok mindent láthatsz. Például láthatod a Balaton teljes nyugati és középső medencéjét és változatos színeit, a szomszédos Sipos-hegyi-kilátót, a Kripta villát, északra nézve pedig sorra beazonosíthatod a Balaton-felvidék tanúhegyeit: (keletről nyugatra): Tóti, Csobánc, Gulács, Badacsony, Szigliget. Csoda ez a világ, csoda ez a Balaton. És közben simogat a szél.. És igen. „Az élet színben – formában – hangban él. (…)”.
Vélemény-margók az ERRE-ARRA fotós ajánlóról:
Hargitai Lilla, reklámszakember, a Médiaunió alapító tagja:
"Mint az értékteremtés, társadalmi felelősségvállalás elkötelezett híve, és mint az épített és természeti környezetet nagyra értékelő magánember is csak elismerően tudok gondolni az ERRE-ARRA fotós ajánló munkájára. Szeretem, ahogy észreveszi, látja és tanítja látni a minket körülvevő világot, és ráébreszt mindannyiunkat hogy a nehézségeink ellenére is látnunk kell, hogy a világ gyönyörű."